Tipy na výlet

Zde pro vás uvádíme několik turistických cílů, které můžete navštívit a příjemně si tak obohatit pobyt v našem ubytování s vinným sklípkem.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Není divu, že se tomuhle kraji dřív říkalo „Lednice a její zahrady“ a dnes navrhují historičtí nadšenci nový oficiální název dominantní obce „Báječná Lednice“. Majestátné zámky jsou obklopené rozlehlými zahradami. Upravené záhony pokrývá květinový koberec. Zvlněné lány zlatavých polí přecházejí v zelenavé lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, jejichž třpytivé hladiny jsou posety lekníny. Podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb. To všechno vytvořili ruku v ruce s přírodou Lichtenštejni.

Pálavské vrchy

Pálavské vrchy, geologicky správně zvané Pavlovské vrchy, zahrnují celý rozsáhlý komplex vápencových útvarů na Jižní Moravě. Jsou rozloženy mezi Dolními a Horními Věstonicemi, Pavlovem a Mikulovem, asi 50km na jih od Brna. Soustava několika kopců, kolem kterých se rozkládá oblast Pálavy, což je úžasná biosférická rezervace UNESCO, domov mnoha chráněných rostlin i zvířeny i terény pro horolezecké nadšence nebo obyčejné turisty. K Mikulovu se pak celý masív postupně snižuje a ztrácí v okolní pahorkatině.

Dolní Věstonice

Nález přibližně 11 centimetrů vysoké sošky Věstonické venuše, který učinil profesor Karel Absolon při archeologických výzkumech v roce 1925, proslavil malou obec po celém světě. Dolní Věstonice se staly symbolem nejvýznamnějšího tábořiště člověka na Zemi v době ledové a místem vzniku nejstarších uměleckých tradic lidstva. Vždyť právě zde byl učiněn nález nejstarší tkané textilie či keramiky z pálené hlíny a popela…

Němčičky – Sportovní areál

Němčičky a jejich okolí jsou celoročně lákadlem pro pěší i cykloturisty. Obcí prochází obecní vinařská stezka, která navazuje na systém moravských vinných stezek.
Sportovní areál nabízí mnohé možnosti vyžití, jako je například: koupaliště, tenisový kurt, fotbalové hřiště, půjčovna jízdních kol, lyžařský vlek, půjčovna lyží, škola snowboardu, noční lyžování, atd…

Bořetice

Na levém břehu Trkmanky asi 12 km jihovýchodním směrem od Hustopečí leží vesnice Bořetice. V nadmořské výšce kolem 206 m n. m. je podlouhlý půdorys obce obklopen lány polí a hlavně vinohrady na mírných svazích v blízkém okolí. Kdo by přijel z daleka a nevěděl, že v jižní části Hanáckého Slovácka je to běžné, myslel by si, že jsou tu dvě vesnice, mýlil by se! Asi půl kilometru severně od obce se při sobě zasazeny do úpatí Kravích hor krčí lisovny vinných sklepů. V katastru obce se nachází přírodní rezervace Zázmoníky s mnoha druhy chráněných rostlin.

Kobylí – Muzeum

V muzeu se podařilo vybudovat rozsáhlou národopisnou expozici, která v blízkém okolí těžko hledá konkurenci.
Můžete si prohlédnout expozici věnovanou historii Kobylí a vývoji kobylské kroje, stylově upravenou selskou kuchyň a jizbu, poslechnout si zvukový pořad popisující starodávné žádání o ruku nevěsty a mnohé další …


Rezervace

Recenze